Başkanın Özgeçmişi

1965 yılında Taşova’da doğdu. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1982 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1986 yılında mezun oldu.

Mesleki yaşantısına özel sektörde proje mühendisi olarak başladı. Kısa dönem askerlikten sonra şantiye şefi olarak sırası ile PTT Telefon yer altı inşaat, Kınalı Sakarya Otoyol İnşaatı ve Boyabat SSK Hastane inşaatlarında 1993 yılına kadar çalıştı.

1993 yılında Sinop’ta kendine ait proje bürosu açarak işini geliştirdi. Daha sonra şirketleşme süreci ile birlikte 1996 yılında ortak olarak Panel Tasarım Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Şirketini kurdu. Faaliyetine devam eden bu şirketin % 50 hissesi ile halen ortağı.

Meslek hayatının büyük bir bölümünde İnşaat Mühendisleri Odası Sinop İl Temsilciliğinin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası üst kurul delegeliği görevlerini de yaptı. Salim Akbaş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babası.