ASİDER Başkanı Ali Çalışkan, ASİDER Türkiye Temsilcimiz Aslan Açıkgöz ve Şirvan Ünal Yönetim Kurulu Başkanımız Salim Akbaş’ı ziyaret etti.

Avrupa’da yaşayan Sinoplu hemşerimizle bağlantımızı, iletişimimizi daha da güçlendirerek, Turizm başta olmak üzere Sinop’umuzun sosyoekonomik gelişimine katkı sağlayabilecek birçok ilerleme potansiyeli hakkında bilgi paylaşımlarında bulunulan toplantıda birlikte gerçekleştirilebilecek etkili çalışmalar ile ilgili görüş birliğine varıldı.

Oldukça sıcak bir ortamda ve samimi bir şekilde gerçekleştirilen görüşmenin sonunda ASİDER Başkanı Ali Çalışkan; “Daha evvel Sinop Üniversitemiz ile ilgili de Sinop TSO ile önemli çalışmalarımız işbirliklerimiz olmuştu. Başkanımız Salim Bey, o dönem Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminde görev almıyordu ancak İnşaat Mühendisi olduğu için yine Sinop Üniversitemizin o ilk projesini ücret istemeksizin bizzat kendi emeğiyle tamamlamıştı.

Bugün ise bu toplantı ve bu toplantıdan bağımsız olarak, Sinop – Almanya direk uçuşlarının başlaması talebimiz başta olmak üzere, Avrupa’da yaşayan Sinoplularımızın rahatı, huzuru ile ilgili ne dediysek her zaman destek olma gayretini gösteren değerli Başkanımıza bir kez daha teşekkürler ederken, bizim de ASİDER olarak Sinop’umuz adına yapılabilecek her çalışma sunulabilecek her destek için kapımız her zaman ardına kadar açık olmaya devam edecek” dedi.