KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında, kendi iş yerini açacak olan girişimciler için düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimi,  04-07 Eylül 2018 Tarihleri arasında Sinop Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Sinop Müdürlüğü ve Sinop İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim sayesinde kursa katılan girişimciler, kendi iş yerlerini açtıklarında KOSGEB tarafından verilen girişimcilik hibe desteklerinden yararlanabilecekler.

Eğitimin son günü, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Birol ÖZKARA ile birlikte eğitim salonunu ziyaret eden, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salim AKBAŞ, yaptığı konuşmasında; ”Girişimcilik Destek Programı, ülkemiz genelinde olduğu gibi, Sinop’ta kendi iş yerini açacak olan girişimciler için de önemli bir fırsat. Bu eğitimle iş yeri açtıklarında destek başvurusu yapmaya hak kazanan girişimciler; bununla birlikte yönetim, pazar araştırması, üretim ve finansal planlama gibi konularda eğitim görerek, diğer girişimciler arasında karşılaştırmalı bir üstünlüğe sahip oluyorlar. Kalkınmada öncelikli bölgelerden olan ilimizde, bu desteklerden mümkün olduğunca çok girişimcinin faydalanabilmesi için Sinop Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşeni yapmak arzusundayız. Ayrıca bu kurs sonunda iş planı hazırlayarak mali destek başvurusu yapan girişimcilerimize, iş fikirlerini geliştirmek ve iş planlarını hazırlamak konusunda da rehberlik edeceğiz. Katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.