6 Aralık 2018 Perşembe günü,Sinop Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan Sinop Bilgilendirme Toplantısı’na Sinop Vali Yardımcısı İzzet ERCAN, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Salim AKBAŞ, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ, ilçe kaymakamları ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Bilgilendirme toplantısında katılımcılara seslenen KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ sağladığı katma değer ile küresel bir rol üstlenen turizm sektörünün, kendi dışında iki katı kadar ekonomi ve istihdam yaratmakta olduğunu ifade ederek, “Tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile önemli bir turizm destinasyonu olan ülkemize daha fazla katma değer sağlayabilmek için yerel paydaşların kapasitelerini bir araya getirerek destinasyon bazında gelişimi yönetmeleri oldukça önem arz etmedir. Doğru strateji ile yürütülen destinasyonlar kente ve bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sonrasında Planlama, Program ve Stratejik Araştırmalar Birim Başkanı Serkan DOĞRU, “Bütünleşik Turizm Projesi” kapsamında yapılan ve devam eden çalışmalarla ilgili toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine bilgi verdi.

Program Yönetimi Birimi Uzmanı Mehmet Uğur SERİN ise turizm unsurlarının altyapısının iyileştirilmesine yönelik düzenlenen 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAG) hakkında kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine program hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Sinop’ta gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, katılımcıların programa ilişkin proje fikirlerinin alınması ve sorularının cevaplandırılmasıyla son erdi.