28 Kasım 2018 Çarşamba günü Sinop Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde öğleden önce KUZKA Yönetim Kurulu, Kastamonu Valisi Yaşar KARADENİZ Başkanlığında Kasım ayı toplantısında Milli Teknolojinin Geleceği özel gündemiyle toplandı.

Kastamonu Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar KARADENİZ,Sinop Valisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Köksal ŞAKALAR, yönetim kurulu üyeleri Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Salim AKBAŞ,Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz FINDIKOĞLU ve KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ katıldığı toplantının ilk bölümünde Ajans faaliyetlerine ilişkin üyelere bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ardından faaliyetler, 2018 yılı iç denetim raporu ve kurumsal yönergelere ilişkin toplantı gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Yerel sanayi sektörü temsilcilerinin yer aldığı geniş katılımlı toplantının öğleden sonraki ikinci bölümünde ise 2019-2021 “Yeni Ekonomi Programı” nın amaçları doğrultusunda sanayi ürünlerini yerlileştirmeye dayalı bir ekonomik dönüşümün temellerini oluşturarak milli teknoloji, güçlü sanayi hamlesinin tesis edilmesi ve sanayi tabanının güçlendirilmesi için yerel ile merkez arasındaki bilgi ve görüş alışverişi sürekliliğinin sağlanması amacıyla “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu görüşmeye geçildi. Toplantıya  Başkanımız Salim AKBAŞ’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin sanayi sektörüyle ilgili kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Sunum sonrasında sektör temsilcilerine söz hakkı verildi. Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde faaliyet gösteren sanayi sektörü temsilcileri sektöre ilişkin karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Toplantı sektör temsilcilerinin sorunlarının dinlenmesi sonrasında basına verilen toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.