Odamız tarafından EMİR GAZİ TAYBOĞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencilerine bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere odamız Yön.Kur. Başkanı Salim AKBAŞ ve Ticaret Sicili Müdür Yardımcımız Ümit ÇAMUR katıldı.

Seminerde öncelikle Ticaret Sicili Müdür Yardımcımız tarafından okulun muhasebe bölümü öğrencilerine Şirket Türleri ve Ticaret Sicili İşlemleri konusunda kısa bir eğitim verildi.

Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanımız Salim AKBAŞ tarafından öğrencilere, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu, Odamız  faaliyetleri ve Sinop Ticaret ve Sanayisi hakkında bilgilendirme yaparak , Öğrencilerin geleceklerini planlaması konusunda tecrübelerini aktardı.

Seminerin ardından Yön. Kur. Başkanımız Salim AKBAŞ’  okul yönetimi tarafından plaket takdim edildi.  Bunun üzerine Başkan Salim AKBAŞ ; Müdür Vekili Ali YAVAŞ, Müdür Yardımcısı Sezgin DEMİRCİ, Muhasebe Bölüm Şefi Hacer SÖYÜNMEZ ve Muhasebe Öğretmeni Fikret SÖYÜNMEZ’ e bu ortaklaşa çalışma ve plaket için teşekkürlerini iletti.