Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş ve Meclis Başkanı Sedat Çınar, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Salim Akbaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Bu benim ikinci dönemim olacak. Daha önce 4,5 yıl önce yönetim kurulu üyesi olarak Sinop iline ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin verdiği görevlerde hizmet üretmeye gayret ettik. Demek ki iyi hizmet üretmişiz ki üyelerimiz teveccüh gösterip bizi tekrar bu göreve layık gördüler. Bizler de yeni oluşturduğumuz yönetimle bize verilen görevi en iyi şekilde yapmayı hedef koyduk. Bugün de Sayın Başkanımızla bu konuları istişare etmiş olduk. Önümüzdeki günlerde daha sık gelerek birçok konuyu istişare ederek çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz.
Ben Rifat Başkanımla yaptığım özel görüşmelerde şunu söyledim: Ben Başkanlığımla ilgili yöneticiliğimi kendisine endeksledim. Çünkü ben Odalar Borsalar Birliği’nin bir aile olduğunu büyüklüğünü kendisiyle bize verdiği acılı dönemlerdeki desteklerle öğrendim. Hatırlayacağınız gibi biz Ayancık’ta yaklaşık 1,5 yıl önce çok büyük bir sel felaketi yaşadık. Çok ciddi bir can ve mal kaybına maruz kaldık. O dönemde Odalar Borsalar Birliği’nin tüm oda borsa başkanlarının bize bir aile bireyi gibi yardımcı olmaları ve desteklemeleri gerçekten bizi hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. O nedenle biz bu gücü Sayın Başkanımızdan, Rifat Bey’den aldığımızı düşünerek, benim hizmet sürem Rifat Beyle paralel olacaktır diye düşünüyorum. Kendisinin de önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak seçimlerde karşısına aday çıkacağını tahmin etmiyorum ama çıksa bile biz sevgili Başkanımla yol yürüyeceğiz. O nedenle ben şimdiden Mayıs seçiminin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”.